Pared - Bogusław Kowalski

Zanim wyruszysz w góry

Czy jestem w stanie to zrobić? - To pierwsza myśl, jaka powinna pojawić się przy układaniu planu zimowej wycieczki w góry.

czytaj dalej

Gdzie raki zimują


"Nasze oczy z każdą chwilą oswajają się z ciemnością i coraz pewniej kroczymy zostawiając po bokach znajome kontury grani. Zawsze wciąga mnie ten szczególny nastrój, uczucie zawieszenia. Schronisko zostało daleko z tyłu i nie ma już mowy o powrocie do ciepłego śpiwora. Idziemy bez słowa, bojąc się zbyt wcześnie obudzić naszą Panią. Tylko zgrzyt butów w przemrożonym śniegu tnie niebywałą ciszę. Przez głowę przechodzi mi myśl, że jesteśmy świadkami niezwykłego misterium. Mój Partner najpewniej czyta w moich myślach, w końcu wspinamy się razem dość długo, i bez słów postanawiamy oddychać jak najciszej."

Szkolenia taternictwa zimowego i turystyki wysokogórskiej


czytaj dalej

Podręcznik Góry Wolność i Przygoda.

Ukazało się nowe, ósme już wydanie podręcznika Góry Wolność i Przygoda pod redakcją Ronalda C. Enga.

czytaj dalej

O kursie tatrzańskim i nie tylko...

Chcecie spróbować swoich sił we wspinaczce w malowniczych Tatrach? Myślicie o kursie taternickim? Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Bogusławem Kowalskim, Instruktorem Alpinizmu PZA.

czytaj dalej

Szkolenia zimowe

Trwa sezon zimowy, po bezśnieżnych tygodniach w końcu spadł świeży śnieg. Niemniej warunki nie są sprzyjające do uprawiania skituringu. Warunki wspinaczkowe zdecydowanie się pogorszyły, a i wędrówki piechurów są w obecnej chwili niewskazane. Jak sobie radzić w takich warunkach? Jak rozpoznawać niebezpieczeństwa? Jak dobierać właściwe cele wspinaczkowe i turystyczne?
Zapraszam na szkolenia zimowe.

 

czytaj dalej