Pared - Bogusław Kowalski

O kursie tatrzańskim i nie tylko...

Chcecie spróbować swoich sił we wspinaczce w malowniczych Tatrach? Myślicie o kursie taternickim? Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Bogusławem Kowalskim, Instruktorem Alpinizmu PZA.

czytaj dalej

Szkolenia zimowe

Trwa sezon zimowy, po bezśnieżnych tygodniach w końcu spadł świeży śnieg. Niemniej warunki nie są sprzyjające do uprawiania skituringu. Warunki wspinaczkowe zdecydowanie się pogorszyły, a i wędrówki piechurów są w obecnej chwili niewskazane. Jak sobie radzić w takich warunkach? Jak rozpoznawać niebezpieczeństwa? Jak dobierać właściwe cele wspinaczkowe i turystyczne?
Zapraszam na szkolenia zimowe.

 

czytaj dalej

Ubezpieczenie PZA i PZU dla ludzi gór!

Wreszcie w Polsce mamy specjalne ubezpieczenie dla nas, ludzi gór przygotowane przez Polski Związek Alpinizmu we współpracy z PZU. Przygotowaliśmy je przede wszystkim z myślą o Członkach Klubów zrzeszonych w PZA, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone.

Obejrzyj film reklamowy!

czytaj dalej

"Ludzie zadają nam, instruktorom pytania - jak w górach wygląda etyka?"

W niedalekiej przyszłości Zarząd PZA planuje zorganizowanie panelu dyskusyjnego dotyczącego etyki w górach wysokich. Spotkanie ma być wzorowane na słynnym Szczycie Gliwickim 1987 roku. Postanowiliśmy zadać kilka pytań instruktorowi PZA Bogusławowi Kowalskiemu, który szefuje Komisji Bezpieczeństwa PZA oraz jest członkiem Zarządu PZA. Rozmowa dotyczy m.in. raportu zespołu ds. wypadku na Broad Peak, oceny uczestników wyprawy, nowego Szczytu Gliwickiego, a także etyki górskiej.

Piotr Turkot i Aneta Żukowska: W ostatnich tygodniach dużo wydarzyło się wokół raportu zespoły ds. wypadku na Broad Peak, jak i wokół samej wyprawy. Członkowie wyprawy na Broad Peak i członkowie zespołu rozmawiają ze sobą za pomocą mediów. PZA również zbyt dużo się nie wypowiada; w sprawie raportu dotyczącego zimowej wyprawy na Broad Peak związek zabrał głos zaledwie kilka razy: informując o powołaniu zespołu powypadkowej, komentując wywiad Ryszarda Gajewskiego opublikowany na łamach off.sport.pl i publikując gotowy raport wraz ze wstępem i informacją prasową przygotowanych przez PZA. Czy ta powściągliwość PZA i Zarządu jest wskazana w tak głośnej, publicznej sprawie?

czytaj dalej

Paprika Korps


Pod tą dosyć enigmatyczną nazwą kryje się jedyna w swoim rodzaju grupa zrzeszająca najlepszych instruktorów oraz wybitnych wspinaczy. Wszyscy oni są związani z naszym sklepem - instruktorzy w swojej pracy polegają na sprzęcie naszych producentów, a zawodnicy zdobywają pierwsze miejsca w zawodach czy odhaczają nowe przejścia korzystając ze sprzętu, który może należeć także do Was! 

Nie ma tu ludzi z przypadku - wszyscy instruktorzy należą do PZA i reprezentują najwyższy poziom profesjonalizmu oraz jakości szkolenia. Niezależnie na którego z nich się zdecydujesz, skończysz kurs jako dobrze przygotowana i pozytywnie nastawiona osoba! 

Również nasi zawodnicy to elita w wspinaczkowym świecie- można o nich przeczytać regularnie na portalach wspinaczkowych, pooglądać zdjęcia w gazetach a także spotkać w skałach (praktycznie co tydzień). Wszyscy reprezentują wysoki poziom i są motywacją dla wielu wspinaczy.

Nawet jeśli nigdy nie chciałeś się wspinać, a "Granice wytrzymałości" uważasz za fantastyczny film oparty na "faktach autentycznych", to i tak nauczymy Cię, o co w tym wszystkim chodzi, zapewniając fachową, choć wymagającą obsługę i niesamowitą atmosferę!

Zapraszamy!