Pared - Bogusław Kowalski

Szkolenia biznesowe

Wiele lat doświadczeń w roli instruktora wspinaczki skłoniło mnie do wzbogacenia warsztatu z zakresu metodyki uczenia dorosłych. Z biegiem czasu pomysł na rozwój przerodził się w kolejną pasję i nowy zawód. Szczególnie fascynuje mnie komunikacja międzyludzka zarówno w bezpośredniej relacji, jak i w trakcie wystąpień publicznych. Moja kariera sportowa i zawodowa w naturalny sposób wpłynęła na rozwój kompetencji rónież w takich obszarach jak: budowanie zespołu, zarządzanie projektem, motywacja i automotywacja, radzenie sobie ze stresem. Aby podnieść swoje kompetencje ukończyłem kolejno państwowy Menedżera Sportu, studia podyplomowe: Akademia Trenera Biznesu oraz Psychologia Zarządzania, a także wiele szkoleń i kursów dedykowanych. Więcej (...)

Kursy instruktorskie

Mając za sobą osiemnastoletnią karierę szkoleniową we wspinaczce kształcę również kadry instruktorskie. Współtworzyłem programy szkoleniowe, kierowałem kursami instruktorskimi, prowadziłem wykłady i zajęcia teoretyczne na kursach Polskiego Związku Alpinizmu. Dzięki współpracy z Krajowym Ośrodkiem Metodyczno-Szkoleniowym Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Toruniu prowadzę kursy na stopień Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością wspinaczka skałkowa. Więcej (...)

Kursy wspinaczkowe

Od 1997 roku jestem instuktorem Polskiego Związku Alpinizmu. Obecnie posiadam najwyższy stopień Instruktora Alpinizmu PZA, a ponadto państwowe uprawnienia trenera II klasy wspinaczki sportowej oraz instruktora  wspinaczki wysokogórskiej. Przeprowadzam kursy różnego typu, w trakcie których przekazuję wiedzę niezbędną do bezpiecznej i samodzielnej wspinaczki w skałkach na drogach ubezpieczonych oraz wymagających samodzielnego osadzania asekuracji. Nauczam taternictwa letniego, taternictwa zimowego oraz turystyki zimowej dla zaawansowanych. W miesiącach zimowych prowadzę również kursy na sztucznej ścianie. Więcej (...)

Szkolenia integracyjne

Wiele firm organizuje dla swoich pracowników szkolenia integracyjne, powszechnie nazywane "team building". W ich trakcie wykorzystuje się techniki alpinistyczne. Ekstremalne sytuacje, adrenalina to doskonała odskocznia od codziennej pracy, jednocześnie okazja do przeżycia wspaniałej i co najważniejsze bezpiecznej przygody, pod okiem doświadczonych instruktorów. Więcej (...)

Dla właścicieli parków linowych zadedykowane są szkolenia pracowników - obsługi parków. Więcej (...)

Prelekcje

Od lat organizuję i wyjeżdżam na wyprawy w góry egzotyczne. Stąd również w mojej ofercie znajduje się szkolenie, w trakcie którego relacjonując wyprawę pokazuję mechanizmy funkcjonujące w zarządzaniu projektem: od powstania pomysłu, poprzez jego realizację, aż po dyskontowanie ewentualnego sukcesu. Zasadniczą kwestią jest analogia pomiędzy ekstremalną wyprawą, a trudnymi projektami, jakie realizują ambitne firmy. Posiadam duże doświadczenie w występowaniu przed liczną publicznością. Po każdej wyprawie zapraszany jestem na Festiwale Górskie, do Domów Kultury, Klubów Wysokogórskich, turystycznych oraz do firm sponsorującyh moje przedsięwziecia. Więcej (...)

Publikacje

Ostatni rodzaj mojej oferty skierowany jest do redakcji czasopism oraz do firm reklamowych, zainteresowanych moimi publikacjami i zdjęciami. Obecnie jedną z moich największych pasji jest pisanie artykułów dotyczących alpinizmu, turystyki, podróży, a także tekstów historyczno-krajoznawczych. Jestem współpracownikiem redakcji Taternika oraz felietonistą Magazynu Góry. Fotografuję, a moje zdjęcia wykorzystywane były przez firmy w materiałach reklamowych, w kalendarzach. Publikowane były również w ogólnopolskich dziennikach, tygodnikach oraz w prasie wspinaczkowej polskiej i zagranicznej. Więcej (...)Zapraszam do skorzystania z mojej oferty.