Pared - Bogusław Kowalski

Ubezpiecznie górskie

Wreszcie w Polsce mamy specjalne ubezpieczenie dla nas, ludzi gór przygotowane przez Polski Związek Alpinizmu we współpracy z PZU. Przygotowaliśmy je przede wszystkim z myślą o Członkach Klubów zrzeszonych w PZA, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone.

Obejrzyj film reklamowy!


Polski Związek Alpinizmu (PZA) wraz z PZU przedstawiają nowe ubezpieczenie "Bezpieczny powrót" skierowane do alpinistów oraz wszystkich pasjonatów gór i sportów górskich. Polisa zapewnia spokojny wyjazd w góry i na wyprawę, indywidualny i rodzinny. Ubezpieczenie obowiązuje do wysokości 6 tys. m n.p.m. 

Dzięki ofercie, zarówno amatorzy, turyści, jak i zawodnicy otrzymają pełen zakres pomocy, zapewniany przez polską firmę ubezpieczeniową i obsługiwany w języku polskim. Poza wersją indywidualną istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia dla rodziny (do 5 osób). Ubezpieczenie można wykupić w łatwy sposób i bez zbędnych formalności przez stronę www.pza.org.pl.

Produkt został opracowany przez PZU wspólnie z PZA na potrzeby członków klubów zrzeszonych w Związku, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone, uprawiające:
 


Skierowany jest także do osób uprawiających:  airboarding, snake gliss, snowkite, snowtrikke, snowblades, supershorties, boardercross, snowscooting czy icesurfing, kolarstwo górskie i downhill.

Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią do wysokości 6 tys. m n.p.m.

Ubezpieczenie "Bezpieczny powrót"  cechują wysokie sumy ubezpieczenia i brak limitu kosztów transportu do Polski:

Ochrona ubezpieczeniowa działa także na terytorium Polski od momentu rozpoczęcia podróży. Dodatkowo można poszerzyć ubezpieczenie, np. o koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, ryzyka wynikającego z aktów terroryzmu, działań wojennych lub stanu wyjątkowego. Istnieje też możliwość przedłużenia ochrony nawet do 16 tygodni.

- PZU od wielu lat wspiera m.in. TOPR i GOPR oraz angażuje się w inicjatywy propagujące bezpieczeństwo w górach – podkreśla Katarzyna Bem, dyrektor biura zarządzania produktami w PZU SA. - Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy na czym polega specyfika zarówno produktów turystycznych, jak i sportowych. Mamy również niezbędną wiedzę, doświadczenie i skalę działania do zapewnienia najwyższej jakości obsługi ubezpieczeń nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki współpracy z PZA udało nam się stworzyć produkt dostosowany do potrzeb „ludzi gór” w Polsce, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Zarówno cena, jak i zakres ubezpieczenia powoduje, że jest to najbardziej konkurencyjna oferta na rynku.

- Cieszę się, że wreszcie w Polsce mamy ubezpieczenie, które zapewnia nam komfort podczas działalności w górach – zaznacza Janusz Onyszkiewicz, himalaista, taternik jaskiniowy, prezes Polskiego Związku Alpinizmu.

- Istotną zaletą ubezpieczenia jest szybka ścieżka zawarcia polisy. Cały proces odbywa się przez internet, więc można to zrobić w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby zostać objętym ochroną ubezpieczenia. Ubezpieczony natychmiast otrzyma elektroniczne potwierdzenie zawarcia polisy - podkreśla Mirosław Bubnowski prezes zarządu iExpert.pl, firmy odpowiedzialnej za obsługę polisową ubezpieczenia.

Sekretarz generalny PZA, Marek Wierzbowski, wspinacz, taternik jaskiniowy, narciarz wysokogórski, instruktor taternictwa jaskiniowego i wspinaczki skalnej PZA, instruktor wspinaczki sportowej dodaje:

- Uprawiamy sporty górskie całą rodziną, w Polsce i za granicą. W góry jeździmy rekreacyjnie, ale także na wyprawy i jako zawodnicy, w zawodach narciarskich startuje dwójka moich małych dzieci. Dobre ubezpieczenie to dla nas podstawa. Do tej pory wykupywaliśmy polisę w zagranicznej organizacji, brakowało nam tego w Polsce.

O tym, jak ważne jest dobre ubezpieczenie w górach wie również Bogusław Kowalski, szef Komisji Bezpieczeństwa PZA i członek zarządu, instruktor alpinizmu. Niejednokrotnie zajmował się sprawami wypadków w górach.

Piotr Kubicki z zarządu PZA dodaje, że oferta ubezpieczenia we współpracy z PZU powstała jako odpowiedź na sygnały, jakie płynęły do PZA ze strony środowiska alpinistycznego i miłośników sportów górskich.

Składka z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia na okres 12 miesięcy wynosi:

1) dla członka PZA – 220 zł;

2) dla członka PZA wraz z osobą bliską – 352 zł;

3) dla członka PZA wraz z osobami bliskimi, jednakże nie więcej niż 5 osób – 363 zł;

4) dla niepełnoletniego członka PZA – 110 zł.

Więcej informacji dotyczących ubezpieczenia można znaleźć na stronie

www.pza.org.pl.